“Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish” bo’limi “Kadrlar tayyorlash milliy dasturi”ni ro‘yobga chiqarishning vazifalaridan kelib chiqib, iqtidorli yoshlarni aniqlash va tanlash, ularni fan sohalari bo‘yicha ilmiy tadqiqot ishlariga yunaltirish, yoshlarga o‘z iqtidorini ruyobga chiqarishlari va rivojlantirishlari uchun ilmiy muhit va tashkiliy sharoit yaratish, bu ishga ilmiy maktablar va olimlarning faol ishtirokini ta’minlash, kafedralarda olib borilayotgan dolzarb ilmiy-tadqiqot, ijodiy ishlarga yoshlarni faol qatnashishlarini ta’minlash, kasbiy mahorat va amaliy ko‘nikma bo‘yicha ularning ijodiy, intelektual salohiyatini rivojlantirish borasidagi faoliyatlarini muvofiqlashtirish va boshqarish maqsadida tashkil qilingan. Bugungi kunga qadar institut talabalari orasidan 12 nafar Prezident, 37 nafar Beruniy, 5 nafar Ulug’bek va 3 nafar Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi g’olibligini qo’lga kiritishgan.


"Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish" bo’limi boshlig'i, PhD,  F.X.Ibragimov
"Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish" bo’limi uslubchisi  
    
    “Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish” bo’limi O‘zbekiston Respublikasi Davlat stipendiyalariga, xorijiy fondlar grantlariga, nomdor stipendiyalarga tavsiya qilish, “Yоshlar ittifoqi” tashkiloti, “Banklar assotsiatsiyasi” jamg‘armalari, Savdo sanoati palatasi tomonidan tashkil etilgan “Startup” dasturida va boshqa tanlovlarda ishtirok etishga tayyorlash, institutda ichki tanlovlar o‘tkazib borish va tayyorgarlikning borishi monitoringini yuritish bilan shug‘ullanadi. SHuningdek institut Kengashi qarorlari bilan tashkil etilgan akademik M.A.Xojinova, akademik M.T.O‘razboev, akademik X.X.Usmonxo‘jaev, Olima F.S.Kungurseva va «Institut Kengashi» nomidagi hamda boshqa faxriy stipendiyalarga nomzodlar tanlovlarini o‘tkazish va o‘quv yili davomida avvaldan tanlab olingan iqtidorli yoshlarni bunday tanlovlarga tayyorgarlik ko‘rishini va qo‘shimcha o‘qishlar kursini institutda tashkil etish, xorijiy ta’lim muassasalari va ilmiy markazlariga iqtidorli talabalar va yosh mutaxassis-olimlarning borishiga tavsiya berish va tashkil etish bo‘yicha ishlar olib boradi.
    O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 7 oktyabrdagi “2019/2020 o‘quv yili uchun Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasini tayinlash to‘g‘risida”gi 919-sonli buyrug‘ining 1-ilovasiga muvofiq
Hamidjonova Dilzoda (Prezident stependiyasi)

   O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 7 oktyabrdagi “2019/2020 o‘quv yili uchun Respublika oliy ta’lim muassasalari talabalariga O‘zbekiston Respublikasi Davlat stipendiyalarini (Navoiy, Beruniy, Ulug‘bek, Ibn Sino, Imom al-Buxoriy, Islom Karimov) tayinlash to‘g‘risida”gi 919-sonli buyrug‘ining 2-ilovasiga muvofiq




Haytbayeva Shahnoza  
(Beruniy Davlat stependiyasi)
Shodiyeva Shaxzoda
(Beruniy Davlat stependiyasi)
A’zamjonova Saodat
(Islom Karimov Davlat stipendiyasi)
   
     Institut talabalariga Akademiklar M.A.Xojinova, X.X.Usmonxo‘jaev, M.T.O‘rozboev, F.S.Kungursevava Institut Kengash nomidagi ctipendiyalarini tayinlash to‘g‘risida TTYeSI rektorining 348-T buyrug‘iga asosan
1. Quyidagi iqtidorli talabalarga Akademik M.A.Xojinova nomidagi stipendiya tayinlandi:
Qayumova Dildora
25-17 guruh talabasi
Sherbayeva Madia
19-17 guruh talabasi
              Ozotova  Habibahon              
13-18 guruh talabasi
2. Quyidagi iqtidorli talabalarga Akademik M.T.O‘rozboyev nomidagi stipendiya tayinlandi:



Sharopov Boburjon
3b-17 guruh talabasi
Otaxonov Maxmud 
22-17 
guruh talabasi
Abduqahhorova Kamola
30-18 guruh talabasi
3. Quyidagi iqtidorli talabalarga Akademik X.X.Usmonxo‘jayev nomidagi stipendiya tayinlandi:



Abdumuratov Jamshid
3g-17 guruh talabasi
              Ortiqov Shaxzod                      3a-17  guruh talabasi
Komilov Xusniddin
4-18 guruh talabasi
4. Quyidagi faol va jamoatchi talabaga Olima F.S.Kungurseva nomidagi stipendiya tayinlandi:



Sodiqov Otabek
8-18 guruh talabasi
Xolxo’jaeva Maftuna
8-17 guruh talabasi
Obidjonova Mashrabxon
25-18 guruh talabasi
5. Quyidagi iqtidorli talabalarga Institut kengashining stipendiyasi tayinlandi:
Olimjonov Bobur
3a-17 guruh talabasi 
Anvarjonova Muattar
25-18 guruh talabasi
Zukurova E’zoza
13-18 guruh talabasi
Mayliyev Temurbek
5-18 guruh talabasi
To’xtamurotova Hilola
9-21-18 guruh talabasi







фильмы бесплатно





YOPISH